Navigation Menu+

Barbora Janů

O mně

Jmenuji se Barbora Janů a věnuji se tvorbě vědecké a naučné ilustrace. Baví mě malovat přírodu – zabývat se studiem zvířecí anatomie, zkoumat barevnost rostlin a vykreslit ojedinělé tvary hub. Vše se snažím zachytit na papír dle skutečnosti, tak jak tomu doopravdy je, tak jak to příroda stvořila.

Nejčastěji maluji akvarelem v kombinaci s pastelkami a tužkou.

Novinky aneb kde vidět a zakoupit

2020

Mé ilustrace zvířat je možné od března 2020 najít v novém časopise Ahoj divočino. Časopis je možné objednat přes facebookové stránky.

 

2019

Od 15. srpna 2019 se konala výstava mých ilustrací na loveckém zámku Ohrada v Hluboké nad Vltavou. Výstavu si bylo možné prohlédnout až do konce října 2019.

Barbora Janů - plakát na výstavu ilustrací

2017

Některé ilustrace v podobě například pohlednic lze zakoupit v Praze v kamenné prodejně designového obchodu DYZAJNOFF a nebo jejich e‑shopu.

2014

Ilustrovala jsem atlas Léčivé a zrádné síly hub, vydané roku 2014 v Praze, nakl. Aventinum. Kniha je k dostání ve větších knihkupectvích či na internetu.

václavka obecná


Možnosti spolupráce

Nabízím ilustraci – vědeckou či naučnou malbu nebo kresbu. Nejvíce mě baví malovat akvarelem skutečnou realitu – vědecké studie zvířat, rostlin nebo hub. V případě zájmu o spolupráci mě neváhejte kontaktovat níže.

Kontakt

A pokud máte jakýkoli dotaz, neváhejte mě kontaktovat přes kontaktní formulář. Budu se těšit 🙂